Sera Teknik Şartnamesi

Anasayfa / Genel / Sera Teknik Şartnamesi

Seraların kurulması ve serada üretim yapılması noktasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Sera teknik şartnamesi ise bu dikkat edilmesi gereken hususları kapsayan faktörlerin arasında yer almaktadır. Firma olarak hizmet vermiş olduğumuz sırada sera imalatlarında ve profesyonel bir şekilde seraların kurulması sırasında her zaman en iyi şekilde hizmet vermeye dikkat ediyoruz. Sera şartnamesi sunmuş olduğumuz hizmetlerin her zaman kalite ve güvence altına alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu noktada müşteri memnuniyetinin de yüksek olduğunu görüyoruz.

Sera Şartnamesi Sırasında Neye Dikkat Edilir?

Sera teknik şartnameleri hazırlandığı noktada mutlaka seranın bütün detaylarının belirtilmesi gerekmektedir. Bu yüzden şartnamenin mümkün olduğu kadar açık ve şeffaf bir şekilde hazırlanması iki tarafında güvence altına alınmasını sağlayan faktörlerin arasında yer almaktadır. Şartnamede detaylar olmadığı takdirde bu şartnamenin kötüye kullanımı mümkün olacağından dolayı detaylara net bir şekilde yer verilmesi gerekir ve bu yüzden iki tarafta mağdur olabilmektedir. Detayların doğru şekilde verilmesi iki tarafın da faydasına olacak faktörlerin arasında yer almaktadır. Bütün ince detaylar çok iyi hesaplanmalıdır, profesyonel seracılıkta maksimum verim ince detaylardan geçer.

Şartnamenin Hazırlanmasındaki Önemli Noktalar

Sera teknik şartnamesi hazırlandığı sırada seranın yaptırılmadan önce hangi ürünlerin yetiştirileceği bu noktada doğru bir şekilde planlama yapılarak tespit edilmesi gerekmektedir. Normalde insanlar her serada her türlü ürün yetiştirildiğini düşünür. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Her ne kadar ürün yetiştirilecek olsa da beklenen verim seradan tam olarak alınamayabilir. Bu yüzden şartnamenin hazırlanması sırasında ürünün yetiştirilmesi ve verim analizinin yerine getirilmesi önemlidir. Analizin yapılmaması verimin azalmasına sebep olabilmektedir.

Seranın üretimi sırasında nasıl özelliklere sahip olacağı ve kalitesinin tespitinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Şartname bu şekilde hazırlandığı zaman hem seracılık yapacak olan kişiler maksimum verim alabilme imkanına sahip olur hem de sonrasında hiçbir sorun yaşanmadan seranın kullanılması sağlanır. Modern sera firması olarak şartname hazırlama noktasında dikkat edilmesi gereken bütün hususlara dikkat ederek şartnamenin hazırlanmasına yardımcı oluyoruz ve hizmetlerimize buna göre vermeye dikkat ediyoruz. Bu şekilde seraların hazırlanması hem başarılı olacak hem de seralardan maksimum verim alınmasına yardımcı olunacaktır.

İlgili referanslarımız ve uygulamalarımız için bizlerle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir