Modern Sera Sulama Sistemleri

Anasayfa / Genel / Modern Sera Sulama Sistemleri

Seralar, her bitki için en iyi iklim kontrol sistemine, topraksız seralarda yüksek besin ve kök iletim sistemine veya zengin saksı karışımlarına sahip olabilir ancak sulama sisteminiz sağlıklı çiçekler, yapraklar ve meyveler yetiştirmek için en önemli bileşenlerden biridir. Siz her ne kadar elinizle ve eski yöntemlerle gayet iyi suladığınızı düşünseniz de farklı sera sulama sistemleri deneyerek hem sudan hem vaktinizden büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz. Her yöntemin etkinliği seraların boyutuna dayanmaktadır. Sera sulama sistemleri beşe ayrılırlar.

Damla Sulama Sistemi

Suyu bitkinin ayağına kadar besleyen en ekonomik sulama yöntemi. Bu çok hassas sistem, sulama ağındaki diferansiyel basınçla temizleme işlemini sağlar.

Püskürtme Sulama sistemi

Bu sistem statik modda geleneksel sulama yöntemidir. Fidelerden olgun bitkilere kadar toprağa ekilen bitkilere mükemmel şekilde uyarlanmıştır.

Yağmurlama (Patlama)

Patlama, yukarıdan (yağmur) ve sera sahibi taraftan hareketli sulama için tasarlanmıştır. Sulanacak bitkilere her zaman mümkün olduğunca yakın olmalıdır. İlgili teknik analizler ve maksimum verime dayalı kurulum firmamız mühendis ve teknik kadrosu tarafından sağlanmaktadır.

Hidrolik Sektörizasyon

Hidrolik sektörizasyon belirli seçilen bölgeleri sulamak için kullanılabilir. Daha iyi bir maliyet ve malzeme uzlaşması için sera sulama sistemleri boyutunun azaltılmasına izin verir. Gelişmiş bir iklimlendirme yöntemidir.

Sızdırma Sulama Sistemi

Alt sulama tabanları (tezgahlarda veya zeminde), bazı saksı bitkilerine uyarlanmış yetiştirme uygulamaları için gelgit sulamasına izin verir.

Sızdırma sulama sistemlerinin avantajları:

  • Su ve besin çözeltileri geri dönüştürülür.
  • Su ve gübre kullanımı geleneksel sistemlere göre en az %50 azalır.
  • Tüm kapların düzgün sulanması sağlanır.
  • Daha kuvvetli bitki büyümesi gerçekleşir.
  • Daha az emek harcanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir