Sera İmalatında Püf Noktalar

Anasayfa / Genel / Sera İmalatında Püf Noktalar

Her işte olduğu gibi seracılıkta da bazı ayrıntılar ve dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Bu noktada özellikle sera imalatına dikkat edilmesi gerektiği görülmektedir. Sera imalatında püf noktalar incelendiği zaman bu püf noktalara dikkat edilerek üretim yapıldığı ve imalatın yerine getirildiği görüldüğü zaman alınan verim de maksimum seviyeye kadar çıkabilmektedir. Seracılık bu alanda sunmuş olduğu imkanlar ile her zaman en önemli tarım yöntemlerinin arasında yer almayı başarmaktadır. Seracılıkta bazı noktalara dikkat etmek elde edilecek olan ürünün kalitesini de artıran faktörler arasında yer almaktadır.

En Önemli Sera Püf Noktalar:

  • Projelendirme detayları,
  • Arazi keşfinin yapılışı ve profesyonellik,
  • Malzeme kalitesi ve malzeme belgeleri,
  • Hangi bitkilerin yetiştirileceğinin iyi analiz edilmesi ve sistemlerin ona göre seçilmesi,
  • Doğru ve kaliteli perdeleme ve gölgeleme malzemelerinin kullanılması,
  • Otomasyonların kullanılabilirliği ve verimi,
  • Sera imalat ekibinin tecrübesi ve deneyimi.

Seraların İnşa Edilmesinde Önemli Olan Kısımlar

Seraların inşa edilmesinde önemli olan birçok faktörün yer aldığı görülebilmektedir. Sera imalatında püf noktalar incelendiği zaman ilk olarak bitkiler için uygun olan koşulların ve ortamın tam olarak hazırlanması çok önemlidir. Ortamın hazırlanacağı sırada fiberglas, cam ve plastik gibi malzemeler kullanılmaktadır ve bu malzemelerin ısı ile ışığı geçirmesine dikkat edilmektedir. İnşanın yapılacağı sırada iskeletlerin olduğu bir alana bu malzemeler kaplanır ve uygun olan ortam en iyi şekilde oluşturulur.

Sera imalatında püf noktalar arasında yer seçiminin de çok önemli olduğunu görebiliyoruz. Bu püf noktalara dikkat ederek hareket etmek kaliteli ve iyi ürün verilmesini sağlar. Bu noktada seranın yapılacağı alanda toprağın kalitesinin nasıl olduğu büyük öneme sahiptir. Üretimin doğru bir şekilde yapılabilmesi için alanında meyilli olmaması da çok önemlidir. Seranın olduğu alanda hem enerji hem de su kullanımının kısıtlı olmaması gerekir ve bu ihtiyaçların gerektiği zaman hemen karşılanması gerekmektedir.

Seralar En Doğru Nasıl Kurulur?

Sera kurulması noktasında seradan maksimum verim alınabilmesi için mutlaka bu alanda uzman olan birisinin serayı inşa etmesi gerekmektedir. İmalattaki tüm püf noktalara göre profesyonel birisinin tercih edilmesi verim alma noktasında sizlere yardımcı olmaktadır. Firma olarak bu noktada sizlere kurulmuş olan seralardan maksimum verim alabilmenize yardımcı oluruz. Firma olarak her zaman veriminizin yüksek olmasına yardımcı olduğumuz için siz de rahatlıkla üretime geçerek kazanç elde edebilme imkanına sahip olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir