Sera Gölgeleme

Anasayfa / Genel / Sera Gölgeleme

Seraların mevsim koşullarına göre bazı durumlarda kendi kurulumuna ek olarak dışarıdan takviye ile korunmaya ihtiyacı olabilmektedir. Sera gölgeleme bu durumlarda kullanıma sunulan ekstra örtülerdir. Genel olarak file, tül ve toz olarak gölgeleme örtü sağlanır. Dolu ya da aşırı gün ışığından sera içerisinde yetiştirilen bitkileri koruma amacı güdülerek kullanım alanı bulur.

Sera gölgeleme genelde aşırı sıcak iklime sahip bölgelerde sık olarak kullanılır. Ortalama olarak %95 oranında bir gölgeleme sağlaması ile gün ışığını keser ve bitkilerin olumsuz yönde etkilenmesini engeller. Gölgeleme örtüleri UV ışınları katkılı, gün ışığındaki zararlı etkileri süzen ve dayanıklı uzun yıllar kullanılabilen bir malzemeden yapılmasıyla önem taşır.

Gölgeleme hizmetlerimiz dahilinde %55, %75 ve %95 oranında gölgeleme sağlayan sistemler sunulmaktadır.

Sera gölgeleme kullanılması bitkilerin her ne kadar diğer koşullarla desteklense dahi bazı durumlarda gün ışığından etkilenmesi ile kuruma, çürüme ve ölme ihtimaline sahip olmasını önleyecektir. O nedenle seracılık sektöründe özellikle yoğun sıcaklarda gerekli olan bir malzeme olarak önem taşımaktadır. Gölgeleme kumaşları kullanılacak alana ve nedene göre farklı dokuma içerir. Sera gölgeleme için daha çok tül ya da file kullanılmaktadır.

Modern Sera firması olarak profesyonel sera gölgeleme hizmetleri sunmaktayız.

Uygulamalarımızdan bazı görsellerimiz:

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir