Polikarbon Sera

Anasayfa / Genel / Polikarbon Sera

Seraların kurulum aşamalarında birçok farklı materyal ve malzeme kullanılır. Bu malzemelerden örtü için kullanılan polikarbonlar özellikle seralarda gün ışığından yararlanma olanağı sağlarken ayrıca aşınmalara ve darbelere de hayli dayanıklıdır. Cam ya da akrilik örtülere nazaran daha hafif bir özelliğe sahiptir ve soğuk olarak bükülmesi sayesinde montajı da kolaydır. Polikarbon seralarda güneş ışığından faydalanmak her mevsim mümkündür. Ayrıca ışığı kolay geçirme, su tutma ve dolu gibi doğal afetlerde de ısı yalıtımı sağlaması nedeniyle güvenli ve sağlamdır.

Polikarbon sera kırılmalara karşı da yüksek düzeyde bir dirence sahiptir. Bu sayede iklim koşullarında seranın hasar görmesine de engel olur. Işık geçirgenliği yüksek olması nedeniyle mevsimsel olarak daha sağlıklı şartları da sunar. Cam seralara göre daha hafif olmasına rağmen dayanıklılığı daha fazladır.

Polikarbon cam görünümlü olmasıyla da içerisinin görünmesini sağlar. Ayrıca estetik olarak daha güzel bir duruş sergiler. O nedenle seraların dışında birçok alanda da kullanımı vardır. Isı ve ses yalıtımı ile seralar dâhil olmak üzere alışveriş merkezlerinin çatılarında, otopark gibi birçok alanda sağlam özelliği ile tercih edilir.

Firmamız polikarbon sera kurulumu hizmetleri ile sektöre büyük katkı sağlamaktadır.

2 Yorum

 • serkan kırbacı

  Selam
  hobi serası ile alakalı yazıyorum size
  takribi 5×20 m 4 – 4,5 metre gibi bir sera düşünüyorum ve bu sere’da tropikal meyve ağacı yada tropikal çiçek le uğraşma gibi bir düşüncem var yaz kış döneminde iç sıcaklığı ve hava değerlerinin aşırı farklılık göstermeyeceği bir sera içinde raf olacak şekilde. bu konuyla alakalı yardımcı olur ve fiyatlandırma yaparsanız sevinirim

  • bhk

   Merhabalar,

   Mail ile geri dönüş yapılacaktır. Daha detaylı ve hızlı iletişim için: 0850 304 0 245.

   İyi günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir